Grabek zagra w Chrzanowie

12 października koncert w Ambasadzie Kreatywności zagra u nas GRABEK łączący skrzypce i elektronikę w sposób po którym macie ciarki na plecach. Jeśli nigdy nie byliście na koncercie Wojtka gwarantujemy, że to będzie wieczór niesamowitych muzycznych wrażeń!Widzimy się 12 października w Ambasadzie Kreatywności / Świętokrzyska 4 w Chrzanowie. Bilety w cenie: 20 zł (przedsprzedaż) 25 zł (w dniu koncertu) do nabycia w Ambasadzie Kreatywności.

Po zeszłorocznym świetnie przyjętym przez fanów i krytyków albumie „Day One” GRABEK idzie za ciosem i wypuszcza EP „Humans”. Z okazji wydania nowego materiału artysta zaplanował krótką październikową trasę: 11.10 pojawi się w Krakowie (Strefa), 12.10 zagra w Chrzanowie (Ambasada Kreatywności), 13.10 we Wrocławiu (Nietota), a 18.10 w Gdańsku (Oliwski Ratusz Kultury). Improwizowanym występom na motywach z EP „Humans” i płyty „Day One” towarzyszyć będą wizualizacje autorstwa Pani Pawlosky (PL), Jaśminy Jasińskiej (PL) i Tima Savage (US).

Sam artysta tak opowiada o nowym materiale: „Humans” to pięć utworów, które stanowią swoiste postscriptum do mojego poprzedniego albumu. Trzy z nich skomponowałem tuż po wydaniu „Day One”, zaś dwie kompozycje powstały na początku tego roku i to one znajdą się na limitowanym winylu, zwiastującym EP. Podczas pracy nad nowymi utworami aranżacyjnie uciekłem w jeszcze większy instrumentalny minimalizm, bazując praktycznie wyłącznie na skrzypcach, przełamanych tylko miejscami oszczędną elektroniką. Efekt? Maksymalnie skondensowane emocje.”

Piszą o „Humans”:

[Wojciech Grabek nie wie, czy raczej nurkować w elektronice, do czego zobowiązuje choćby nominacja do Fryderyka w tej kategorii sprzed paru lat, czy może grzecznie stosować się do reguł elegancko nudnego nurtu modern classical. Albo wręcz przeciwnie: doskonale wie, co robi, i w tym przenikaniu się starego z nowym, organicznego z cyfrowym kreuje swój styl. Brzmienie skrzypiec poznaniaka nie funkcjonuje tu w kontraście do syntetycznie kreowanego pulsu, bo oba narzędzia mają wspólny cel: zaciągnięcie słuchacza do krainy surowego, melancholijnego piękna. Sam Grabek chętnie przyznaje się do inspiracji muzyką skandynawską i takto właśnie brzmi – jak księżycowe krajobrazy Islandii, wolne od ludzi, a przez to właśnie w ludziach wywołujące żywe reakcje, trącające najgłębsze struny emocji. Jeśli ten materiał nosi tytuł „Humans”, to nie pozostaje nic innego, tylko jednak uwierzyć w ludzkość.] [Gazeta Wyborcza, Jarosław Szubrycht]

Napisz komentarz