Jak uprościć działalność społeczną – spotkanie dla NGO

23 stycznia o 17:00 zapraszamy wszystkich zaangażowanych w rozwój organizacji pozarządowych na spotkanie ” Jak uprościć działalność społeczną?”

W ramach działalności Stowarzyszenia Dialog Społeczny, w oparciu o prace partnerstwa „Dobre prawo dla stowarzyszeń”, grono działaczy społecznych przygotowało propozycje uproszczeń, które mogłyby w znaczący sposób ułatwić działalność obywatelską. Wydaje się, że w analogii do ustawy z dnia 25 marca 2011 r. O ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców oraz pakietu ustaw znanego pod nazwą Konstytucja Biznesu powinno się doprowadzić do działań deregulacyjnych, które uprościłyby oraz ułatwiły działalność społeczną prowadzoną zarówno indywidualnie, jak i w formie organizacji pozarządowych.

Zapraszamy na dyskusję wokół postulatów dotyczących uproszczenia działalności społecznej w Polsce. Skupimy się na zlecaniu zadań przez samorządy i kwestiach finansowania organizacji. Dyskusję poprowadzi:  Tomasz Pawłowski i Łukasz Gorczyński. Z proponowanymi do dyskusji tezami zapoznać się można:
http://trzeci.org/tezy/

Spotkanie odbędzie się 23 stycznia o godzinie 17:00 do 19.30 w Miejscu Aktywności Mieszkańców w Chrzanowie (siedziba Ambasady Kreatywności. Dogodne wejście od ul. Dobczyckiej)

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: mamchrzanow@gmail.com

Napisz komentarz