fbpx

O nas

Kim jesteśmy i dlaczego to robimy?

Stowarzyszenie Cześć” prowadzące przedsiębiorstwo społeczne „Ambasada Kreatywności zostało oficjalne zarejestrowane w KRS w czerwcu 2018 roku. Jednak już w styczniu 2018 byliśmy zarejestrowani jako stowarzyszenie zwykłe.

Jak to wszystko się zaczęło?

Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy spotkali się po latach i postanowili zrobić coś dobrego dla Chrzanowa i jego mieszkańców oraz wszystkich ludzi z pomysłami z okolicznych miejscowości.

Kiedy już powstał pomysł i zarys stworzenia „Ambasady Kreatywności” rozpoczęliśmy poszukiwania możliwości jego finansowania i tak trafiliśmy do MOWES dla Małopolski Zachodniej i pozyskaliśmy dotację na rozpoczęcie działalności w ramach programu wsparcia powstawania nowych podmiotów ekonomii społecznej z Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Dzięki pozyskanym środkom udało nam się wyremontować lokal przy ul. Świętokrzyskiej 4 w Chrzanowie, zakupić jego wyposażenie oraz zatrudnić 4 pracowników. Remont trwał prawie trzy miesiące, aż w końcu po długich po wielu miesiącach wcale niełatwej pracy otworzyliśmy w Chrzanowie niezwykłe miejsce spotkań dla mieszkańców — Ambasadę Kreatywności.

Chcemy, żeby Ambasada Kreatywności była stałym elementem kulturalnej mapy Chrzanowa otwartym dla wszystkich mieszkańców nie tylko miasta, ale również powiatu Chrzanowskiego. To miejsce otworzyliśmy dla Was i chcemy, żeby było to miejsce spotkań dla ludzi, którzy chcą działać wspólnie i inspirować innych do działania. Miejsce otwarte dla wszystkich.

Jeśli jesteś człowiekiem z głową pełną pomysłów na ciekawe warsztaty i szkolenia.  To mamy przestrzeń do wspólnego uczenia się i poznawania nowych technologii, wymiany poglądów i spotkania.

Nasza misja

Naszą misją jest inspirowanie do współpracy – tworzenie otwartej przestrzeni do działań i spotkań dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego poprzez stworzenie miejsca, gdzie spotykają się ludzie ich pomysły i idee. Chcemy aktywizować lokalną społeczność i włączać mieszkańców we współtworzenie i działanie na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Pragniemy umożliwić współpracę istniejącym organizacjom pozarządowym między sobą, a także z sektorem prywatnym i publicznym. Stwarzamy warunki do wspólnej wymiany wiedzy i doświadczeń między mieszkańcami a organizacjami społecznymi oraz zapewnić im możliwości rozwoju i powstawania nowych inicjatyw, co umożliwi zwiększenie udziału nas wszystkich w rozwoju lokalnej społeczności.

Jeśli masz pomysł na ciekawe warsztaty i działania skierowane do lokalnej społeczności. I chciałbyś wspólnie z nami tworzyć społeczność Ambasady Kreatywności zapraszamy do kontaktu.