fbpx

O nas

Kim jesteśmy i dlaczego to robimy?

Stowarzyszenie Cześć” prowadzące przedsiębiorstwo społeczne „Ambasada Kreatywności zostało oficjalne zarejestrowane w KRS w czerwcu 2018 roku. Jednak już w styczniu 2018 byliśmy zarejestrowani jako stowarzyszenie zwykłe.

Jak to wszystko się zaczęło?

Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy spotkali się po latach i postanowili zrobić coś dobrego dla Chrzanowa i jego mieszkańców oraz wszystkich ludzi z pomysłami z okolicznych miejscowości.

Kiedy już powstał pomysł i zarys stworzenia „Ambasady Kreatywności” rozpoczęliśmy poszukiwania możliwości jego finansowania i tak trafiliśmy do MOWES dla Małopolski Zachodniej i pozyskaliśmy dotację na rozpoczęcie działalności w ramach programu wsparcia powstawania nowych podmiotów ekonomii społecznej z Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Po kilku miesiącach poszukiwania odpowiedniego lokalu rozpoczęliśmy remont pomieszczeń przy ul. Świętokrzyskiej 4 w Chrzanowie. Trwał on prawie trzy miesiące, aż w końcu po długich po wielu miesiącach wcale niełatwej pracy otworzyliśmy w Chrzanowie niezwykłe miejsce spotkań dla mieszkańców — Ambasadę Kreatywności.

Ambasada Kreatywności to przedsiębiorstwo społeczne, a to oznacza, że każda wydana u nas złotówka jest reinwestowana w rozwój i wsparcie naszych pracowników, a także osób wykluczonych i długotrwale bezrobotnych. Dzięki temu wszyscy możemy mieć wpływ na pozytywną zmianę w naszej lokalnej społeczności – Ty też!

Cały wypracowany zysk mamy obowiązek przekazywać na cele statutowe naszego stowarzyszenia, dzięki którym możemy organizować wspólnie z Wami super fajne wydarzenia i pomagać innym poprzez:

💡 Tworzenie ciekawych warsztatów dla dzieci i dorosłych na których, każdy odkrywa swoje nowe talenty i umiejętności.

💡 Spotkania kreatywnych kobiet przy szyciu, gdzie wspólnie tworzymy poduszki i przekazujemy je na cele charytatywne.

💡 Wspieranie lokalnych organizacji pozarządowych w ich działaniu organizując dla nich warsztaty i szkolenia.

💡 Promocję i doradztwo w kwestiach w związanych z wykorzystaniem nowych technologii.

💡 Organizację koncertów niszowych artystów oraz imprezy taneczne.

💡 Można się u nas spotkać również po to, żeby pograć w gry planszowe z przyjaciółmi.

Wierzymy, że nasza klubokawiarnia z misją społeczną stanie się stałym elementem na kulturalnej mapie Chrzanowa.

Pozytywną i otwartą przestrzenią dla wszystkich mieszkańców nie tylko miasta, ale również powiatu Chrzanowskiego. To miejsce otworzyliśmy dla Was i chcemy, żeby było to miejsce spotkań dla ludzi, którzy chcą działać wspólnie i inspirować innych do działania. Miejsce otwarte dla wszystkich.

Jeśli jesteś człowiekiem z głową pełną pomysłów i chcesz działać z nami. To my mamy przestrzeń do wspólnego uczenia się, poznawania nowinek technologicznych i spotkania się. Jeśli chcesz działać z nami czekamy na kontakt.

Nasza misja

Naszą misją jest inspirowanie do współpracy – tworzenie otwartej przestrzeni do działań i spotkań dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego poprzez stworzenie miejsca, gdzie spotykają się ludzie ich pomysły i idee. Chcemy aktywizować lokalną społeczność i włączać mieszkańców we współtworzenie i działanie na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Pragniemy umożliwić współpracę istniejącym organizacjom pozarządowym między sobą, a także z sektorem prywatnym i publicznym. Stwarzamy warunki do wspólnej wymiany wiedzy i doświadczeń między mieszkańcami a organizacjami społecznymi oraz zapewnić im możliwości rozwoju i powstawania nowych inicjatyw, co umożliwi zwiększenie udziału nas wszystkich w rozwoju lokalnej społeczności.

Jeśli masz pomysł na ciekawe warsztaty i działania skierowane do lokalnej społeczności. I chciałbyś wspólnie z nami tworzyć społeczność Ambasady Kreatywności zapraszamy do kontaktu.

Napisz do nas!