Kim jesteśmy?

Ambasada Kreatywności to klubokawiarnia z misją społeczną.  To miejsce działań i spotkań dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego i przestrzeń do twórczej współpracy, nawiązywania kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń oraz spotkań z przyjaciółmi przy kawie i pysznych gofrach.

Organizujemy dla Was warsztaty i szkolenia. Wspólnie uczymy się nowych umiejętności i rozkręcamy nowe inicjatywy w naszej lokalnej społeczności.

Działamy jako przedsiębiorstwo społeczne spółka z o.o non-profit.

Jak to wszystko się zaczęło?

Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy spotkali się po latach i postanowili zrobić coś dobrego dla Chrzanowa i jego mieszkańców oraz wszystkich ludzi z pomysłami z okolicznych miejscowości.

Kiedy już powstał pomysł i zarys stworzenia „Ambasady Kreatywności” rozpoczęliśmy poszukiwania możliwości jego finansowania i tak trafiliśmy do MOWES dla Małopolski Zachodniej i pozyskaliśmy dotację na rozpoczęcie działalności w ramach programu wsparcia powstawania nowych podmiotów ekonomii społecznej z Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Po kilku miesiącach poszukiwania odpowiedniego lokalu rozpoczęliśmy remont pomieszczeń przy ul. Świętokrzyskiej 4 w Chrzanowie. Trwał on prawie trzy miesiące, aż w końcu po długich po wielu miesiącach wcale niełatwej pracy otworzyliśmy w Chrzanowie niezwykłe miejsce spotkań dla mieszkańców — Ambasadę Kreatywności.

Ambasada Kreatywności to przedsiębiorstwo społeczne, a to oznacza, że każda wydana u nas złotówka jest reinwestowana w nasz rozwój i wsparcie naszych pracowników, a także przeznaczana na cele statutowe naszego stowarzyszenia. Dzięki temu wszyscy możemy mieć wpływ na pozytywną zmianę w naszej lokalnej społeczności – Ty też!

Cały wypracowany zysk mamy obowiązek przekazywać na cele statutowe naszego stowarzyszenia, dzięki którym możemy organizować wspólnie z Wami super fajne wydarzenia i pomagać innym.

Czym się zajmujemy?

 Tworzymy ciekawe warsztaty dla dzieci i dorosłych na których, każdy odkrywa swoje nowe talenty i umiejętności.

Wspieramy lokalnych organizacji pozarządowych w ich działaniu organizując dla nich warsztaty i szkolenia.

Promujemy i doradzamy w kwestiach w związanych z wykorzystaniem nowych technologii.

Organizujemy koncerty niszowych artystów oraz imprezy taneczne.

Można się u nas spotkać również po to, żeby pograć w gry planszowe z przyjaciółmi.

W 2020 roku Stowarzyszenie Cześć jako przedsiębiorstwo społeczne uzyskało subwencję finansową „TARCZA FINANSOWA 2.0 POLSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU DLA MIKRO, MAŁYCH I ŚREDNICH FIRM” udzieloną przez PFR SA.