W czwartek 10 stycznia o godzinie 17:00 zapraszamy na slajdowisko podróżnicze o Sudanie.

Spotkanie będzie wprowadzeniem w tajniki pracy etnologów na tak egzotycznym terenie, jakim jest Sudan. Badania kultury objęły głównie obszar wiosek pomiędzy trzecią, a czwartą kataraktą Nilu. Grupa badawcza pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego zajmowała się wierzeniami ludowymi w kontekście pogranicza Bliskiego Wschodu i Czarnej Afryki.

Młodzi etnolodzy mieli okazję uczestniczyć zarówno w życiu codziennym wioski Ad Gaadhar, jak i w momentach przejścia — weselach, czy obrzędzie obrzezania. Oprócz tego spędzili kilka dni w aglomeracji omdurmańsko-chartumskiej, gdzie posmakowali specyfiki afrykańskiej metropolii. Slajdy wzbogaci 15-minutowy film autorski z komentarzem na żywo.

Spotkanie poprowadzi Radosław Biel – etnolog, filmowiec, współzałożyciel Ambasady Kreatywności i miłośnik Bliskiego Wschodu. Prowadził badania etnologiczne również w Iranie, a jego zdjęcia były wielokrotnie nagradzane m.in. przez National Geographic.

Wstęp na slajdowisko jest wolny. Biorąc udział w wydarzeniu, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz udostępnianie wizerunku do celów promocyjnych.

Dodaj komentarz